Úvodní stránka » Reference Joto CZ » Byt 2+kk Plzeň

Vytápění bytu 2+kk v bytovém domu v Plzni (sálavé panely Ecosun)

Referenčním objektem je cihlový činžovní dům v centru Plzně se čtyřmi nadzemními podlažími z roku 1930. V prvním podlaží se nacházejí dva komerční prostory a ve zbývajících třech podlažích jsou trvale obývané nájemní byty. Každé patro disponuje obytnou plochou 156 m2. Objekt nemá zateplené stropy ani fasádu. V bytech jsou osazena pětikomorová plastová okna s izolačním dvojsklem. Od roku 2012 je celkem sedm nájemních bytů vytápěno sálavými panely Ecosun U. V bytech není naistalován jiný druh vytápění. Použité sálavé panely Ecosun 600 U nainstalovány na stropech jednotlivých místností, v každé místnosti je použit k regulaci termostat VTM3000.

Zvažované dostupné varianty vytápění objektu:
• Plynové – plyn již historicky zaveden v objektu, stoupačky a rozvody v nevyhovujícím stavu, nutná kompletní rekonstrukce topného systému. Nutné vyvložkování komínů, revize a pravidelný servis zařízení.
• Dálkové vytápění – není přívod, nutnost vybudovat stoupačky a rozvody do bytů, nainstalovat výměník. Nepříznivé ceny tepla, nutná údržba topného zařízení
• Sálavé panely – nutnost vyjednat posílení příkonu a spínání HDO pro jednotlivé byty, rekonstrukce stoupaček a el. Rozvodů do jednotlivých bytů. Pořízení sálavých panelů a regulace.

Výběr vyhrály sálavé panely:

+ ve srovnání s jinými druhy vytápění, výrazně nižší náklady na instalaci

+ nulové náklady na údržbu a servis

+ dlouhá životnost zařízení

+ inteligentní termostat VTM – možnost měření spotřeby el. Energie v topné sezóně, citlivá regulace a nastavitelné programy vytápění

 

Parametry referenčního bytu:

Kuchyně spojena s obývacím pokojem, ložnice, předsíň, koupelna a WC. Podlahová plocha 55 m2, výška stropů 3,10 m. K vytápění jsou použity sálavé panely Ecosun 600 U nainstalované na stropech. V každé místnosti osazeny tři panely, celkem tedy 6 ks. Veškeré spotřebiče jsou elektrické, včetně bojleru na 120 l. Byt je celoročně obýván mladým manželským párem bez dětí.

Náklady na realizaci vytápění cca 30 tis Kč. Měsíční zálohy 1.000 Kč, včetně všech stálých plateb a poplatků.

 

Náklady na energie ve sledovaném odbdobí 2014 - 2015

Elektřina 12.733,-Kč vč.DPH (obsahuje topení, ohřev vody a ostatní elektrické spotřebiče)

Faktura za elektřinu 2014-2015 ke stažení ve formátu pdf.

Ecosun 600U byt 2+kk