Úvodní stránka » NOVINKY » Individual Room Control

Regulace elektrického vytápění

Dopřejte si komfort a uspořte elektrickou energii s regulací IRC (Individual Room Control)

IRC (Individual room control) regulace je vhodné řešení pro všechny objekty vytápěné nejen elektřinou.

IRC představuje řízení vytápění pro jednotlivé místnosti nezávisle na sobě. V každé řízené místnosti je teplotní senzor, který měří aktuální teplotu. Na základě porovnání s nastavenou požadovanou teplotou v daném čase, pro danou místnost se zapíná nebo vypíná příslušné topidlo. Řízení výkonu topidel probíhá podle typu topidla buď betodou PWM (pulzně šířková modulace) u podlahového vytápění, nebo s pevnou hysterezí - obvykle 0,1°C u sálavých infrapanelů. 

Hlavní význam IRC regulace spočívá v tom, že reaguje na přídavné zdroje tepla např. slunce, krb v obývacím pokoji, sporák v kuchyni a podobně. Eliminují se také povětrnostní a klimatické vlivy působící na objekt z různých světových stran.

Dalším přínosem je významná úspora energie na vytápění, kdy je vytápěno na komfortní teplotu pouze v místnostech, kde je to potřeba. Například obývací pokoj má obvykle jiný teplotní a časový režim než koupelna a ložnice.

Významnou výhodou je spínání elektrických topidel pomocí polovodičových prvků, kdy nedochází k opotřebení kontaktů jako při použití termostatů, spínání je bezhlučné, bez rušivých jevů a velmi přesné. Počet spínacích cyklů, na rozdíl od běžných termostatů, není prakticky omezen. 

Řešení s centrální řídící jednotkou, která ovládá z jednoho místa všechny místnosti, je výhodné oproti lokálním termostatům v tom, že není nutné přecházet mezi místnostmi při požadavku na změnu teploty a od určitém počtu čidel jsou i pořizovací náklady nižší.

IRC regulace mohou být také pohodlně ovládány z PC nebo mobilních telefonů.

 

Princip IRC - Individual room Control


NOVINKY

31.1.2011
Rychlé uložení kontaktu do telefonu

QR kód

4.11.2011
Individual Room Control

Dopřejte si komfort a uspořte elektrickou energii

22.9.2016
www.sos365.cz

sos365.cz

Napište recenzi a pomůžete

tím zvýšit úroveň

sociálních služeb v ČR!

archív

Kontakt

Joto CZ s.r.o.
+420 773 88 66 56
29113075
DIČ CZ29113075
jotocz

Oblíbené odkazy